Dovolená, nápady, etiketa Vám přináší typy z hlediska etikety pro dovolenou, letenky, víza i okružní plavby pro Váš zájezd. Informace pro pohodovou dovolenou, zájezd, jak na okružní okružní plavbu či co obnáší služební cesta v exotické zemi. Jak se chovat, co je tabu či typy z hlediska etikety a bontonu
Etiketa, bonton či společenský katechizmus to vše jsou názvy pro soubor společenských pravidel, která nám usnadní život či naši cestu do zahraničí, kde stačí nevhodné slovo či gesto a můžeme se dostat do opravdu velkých společenských problémů. Znát a ctít společenská pravidla země kde trávíme dovolenou či služební cestu se prostě patří a vyplatí se je znát. Vaše dovolená, zájezd, pracovní cesta či okružní plavba bude ze základní znalostí etikety v mnoha směrech snadnější a příjemnější
Dovolená, nápady, etiketa.JPG

Dostali jste se někdy kvůli neznalosti etikety do problémů ?

Inzeráty-bazar

Inzeráty-bazar

Inzeráty-bazar.cz zdarma bez registrace
Seo, tvorba web

Seo, tvorba web

Seo, tvorba webu, grafika, online marketing
inzerce, inzerá

inzerce, inzerá

vkládání inzerce, vložení inzerátu, inzerce
Dokumenty-onlin

Dokumenty-onlin

Dokumenty-online.cz
české bylinky

české bylinky

české bylinky, prodej, sušené
Afrika tento web nabízí letenky Afrika Jižní, etiketa z oblasti jižní Afrika, zajistíme víza, očkování a vše aby Vaše dovolená nebo zájezd byli prosluněné.
Dovolená, letenky Atlantis air Service.jpg
Afrika Jižní – stravování a etiketa
K oblíbeným pokrmům patří grilované maso, hovězí či skopové a speciální klobásky. K nim je servírováno velké množství zeleniny a piva. Jihoameričané pijí hodně vína, které je velmi kvalitní. Jejich stravovací návyky jsou hodně podobné našim evropským. Pokud jdete k nim na návštěvu domů je dobré pro hostitelku přinést květinu, a pro hostitele kvalitní víno. Zajisté neurazíte dobrou čokoládou. Dárky se otevírají při předání. Cizince jihoafričané zdraví potřesením ruky a úsměvem, tudíž pro nás standardním způsobem. Pokud Vás pozvou na večeři, přijďte určitě v čas. Pokud nejste opravdu dobrými znalci vín, nepouštějte se s Jihoafričany do konverzace na toto téma. Jsou totiž opravdu dobrými znalci.

Kromě pár nejlepších restaurací kde je vyžadován společenský oblek se v Jižní Africe můžete oblékat zcela neformálně. Zákaz kouření platí v Jihoafrické republice ve vetšině veřejných budov, v automobilech taxi služby a samozřejmě ve vlacích a autobusech. V těchto místech platí i přísný zákaz konzumace alkoholu. Alkohol se neprodává v neděli. Ženy se na pláži nesmí opalovat nahoře bez. Pokud Vaše dovolená obsahuje návštěvu mešity, kostela či bohoslužby je důležité, aby jste dodržovali náboženské zvyky. Pokud hovoříte anglicky, nebudete mít na svém zájezdu do Jižní Afriky žádnou jazykovou bariéru, není problém se domluvit.

Pokud jedete do Jižní Afriky pracovně tak je zde pár dobrých typů které využijete na služební cestě : Pracovní obědy se odehrávají v restauraci a jejich délka je cca 2 hodiny. Pracovní večeře začínají obvykle po 19. hodině a trvací déle než pracovní oběd. Ničím zvláštním nejsou v Jihoafrické republice pracovní snídaně a také snídaně se šampaňským.

Časový posun v Jihoafrické republice proti středoevropskému času jee +1 hodina, v době letního času zde není dokonce žádný posun.

Afrika Jižní - Letenky
Letenky do Jižní Afriky Vám rádi zajistíme, anebo si sami objednejte letenku přes online rezervační systém
Afrika Jižní - Víza
Víza do Jižní Afriky se vydávají pouze turistická nebo tranzitní víza do délky pobytu 90dní

Občan české republiky potřebuje k cestě do Jižní Afriky samozřejmě cestovní pas. Platnost cestovního pasu musí přesahovat jeho dobu platnosti alespoň o 6 měsíců než je konec zamýšlené doby pobytu v Jižní Africe a cestovním pase musí být alespoň ještě jedna volná stránka k vylepení vstupního štítku. Doba pobytu může být při vstupu do Jižní Afriky omezena imigračními úředníky. Z toho důvodu doporučujeme tuto okolnost si na vylepeném vstupním štítku v cestovním dokladu ještě prověřit. V Jižní Africe není přihlašovací povinnost.

Vždy před odjezdem do Jižní Afriky si prověřte veškeré informace co se týká víz i politické situace v zemi.

Vízum do Jižní Afriky Vám samozřejmě zajistíme

Afrika jižní - Očkování
Očkování při cestě do Jižní Afriky není nutné zásadně nutné pokud nebudete podnikat opravdu dobrodružné cesty po nebezpečných destinacích které Jižní Afrika přímo nabízí. Ale přesto se pro jistotu doporučuje při Vaší cestě do Jižní Afriky očkování proti žloutence Typu A, tetanu, dětské obrně a záškrtu. Pokud navštívíte Jižní Afriku v letních měsících, tak aby Vaše dovolená proběhla bez zbytečných nemocí doporučujeme prevenci proti malárii. Ta se vyskytuje především ve východní části země Severní provincie, Mpumalanga a KwaZulu-Natal. V severní části oblasti se můžete být napadeni tropickou malárii, na kterou obvykle nestačí běžné ochranné prostředky. Doporučujeme se nechat očkovat aby Vaše dovolená v Jižní Africe se nezměnila v zájezd plný chininu a zimnice :o)

Očkovat se můžete nechat v Očkovacích střediscích krajských hygienických stanic a ve vybraných okresních hygienicko epidemiologických stanicích.

Při nákaze či nemoci v Jižní Africe : Lékařská pomoc v Jižní Africe je na vysoké úrovni a snadno dostupná. Protože Jižní Afrika nemá s Českou republikou uzavřenou dohodu o bezplatné zdravotní péči je více než žádoucí uzavřít před zájezdem do Jižní Afriky kvalitní cestovní pojištění a nevyplatí se na tomto pojištění ušetřit, cena lékařského ošetření pro cizince je v Jižní Africe opravdu vysoká. Lékaře v telefonním seznamu hledejte pod názvem „Medical Practitioners". Pokud budete ubytováni ve velkém hotelu, tak můžete počítat s tím, že většina hotelů má lékařskou službu.

Jižní Afrika – Nemoci
Vyčerpání z tepla
Svědivá vyrážka
Jižní Afrika – Nebezpečná zvířata
Bílý nosorožec (Ceratotherium simum), Černý nosorožec (Diceros Bicornis), Lev (Leo panthera), Leopard (Panthera pardus), Africký slon (Loxodonta africana), Africký buvol (Syncerus caffer)
Jižní Afrika – Celní předpisy
Co můžu vést sebou na dovolenou do Jihoafrické republiky - předměty osobní potřeby, dárky v hodnotě 500 ZAR, 2L vína, 1L alkoholu, 400ks cigaret nebo 250g tabáku či 50ks doutníků. Zvíře můžete převážet pouze s platným mezinárodním očkovacím průkazem a veterinárním povolením pro dovoz zvířat.

Co si můžu přivést domů z dovolené v Jihoafrické republice - je zakázáno vyvážet historické a umělecké předměty, chráněné a ohrožené druhy rostlin a zvířat. Zakázáno je i vyvážet zdejší měnu. Pokud před odletem z Jižní Afriky předložíte účet na více než 250 ZAR bude Vám vrácena daň 14% VAT (DPH).

Adresa:
Ruská 65; P.O. Box 133 , Praha 10 Vršovice , 100 00
Kontakt:
Tel.: 267-311-114,272-088-831
Fax: 267-311-395
prague.ambassador@foreign.gov.za
Provozní hodiny úřadu
/Po-Čt/ 08.00 - 16.30 /Pá/ 08.00 - 14.00
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one